nА наш Лисець найкращий на планеті,
nТут все знайоме рідне і святе,
nУсмішка друзів, мамині портрети,
nІ навіть сонце ніби золоте.

nЛисець – селище міського типу (з 1940р.).Розташоване в Передгірї Карпат на р. Бистриця Солотвинська на відстані 12км. південно-західніше обласного центру.
nУперше про існування містечка Мочар, а саме такою була первісна назва смт. Лисець, відомо з письмових джерел 1628 року. Назва утворена від терміну "мочар , що означає мокру, заболочену низовину. 
За свідченнями польського історика Олександра Чоловського, село мочар належало польському шляхтичу Олександру Конецпольському, за якого воно стало містечком. За тогочасними документами, стверджуючи на основі записів Владислава Лозінського, що в Кракові 20 червня 1591 року король Зигмунт ІІІ віддає Лисець (тепер містечко), Пажиків (тепер Пациків) і Поволче (пізніше Павелче), села в подільських областях Бартоломійові Брутусові і його спадкоємцям...
nУчені вважають, що Лисець походить від особового "Лисек  чи лісу Лисець ("місце, в якому водилося багато лисів), що розмістився неподалік цього населеного пункту.
nУ народному переказі топонім Лисець виводиться від давньої місцевої назви двох горбів, які знаходяться на території Старого Лисця. У сиву давнину вони , на відміну від оточуючої місцевої території, були безлісні, "лисі, і їх називали "Лисці .
Жителі Мочар-міста брали активну участь у визвольній війні українського народу 1648-1654 років. Цей рух на Прикарпатті очолив Семен Височан, під керівництвом якого озброєні загони селян швидко перетворилися в цілком боєздатну армію. Допомогу селянам Прикарпаття надавали й численні козацькі загони, які прийшли сюди з Львівської землі. Селянський рух на Прикарпатті не припинявся й після відступу козацьких військ у кінці 1648 року. Через перевагу в силах польської шляхти частина селянських повстанців з Покуття відійшла на правобережну Україну. С. Височан продовжував боротьбу в складі військ І. Богуна та В. Варениці.

Знавісніла польська шляхта вогнем і мечем придушувала спалах народного гніву. Майже в усіх міських судах Прикарпаття розглядалися справи "бунтівників" - селян. Так, 10 грудня 1649 року Войцех Домбровський оскаржував селян Драгомирчан, Пацикова, Стебника та міщан Мочар-міста за напад на панський двір у Крихівцях, в якому взяло участь понад 100 народних месників. До повсталих приєдналися й жителі села Лисець, яке після перейменування Мочар-міста на Лисець стало називатися Старим Лисцем.
Згодом містечко Лисець стало власністю родини Потоцьких. У першій половині XVIII ст. воно належало відомому польському магнатові Йосипу Потоцькому, а після його смерті 1751 р. перейшло до сина померлого - познанського воєводи Станіслава, 1760 р. - власністю вдови С. Потоцького Олени з Замойських, відтак з 1761 р. - її синів Вікентія і Францишка. 1771 р. містечко куплено Катериною з Потоцьких Коссаковського.
Після першого поділу Польщі (1772 р.) Лисець опинився під владою Австрії. Унаслідок банкруттва останнього власника містечка Прота Потоцького у 1801 році Лисець перейшов у власність державної казни.

Вірменська колонія
З самого початку свого існування населений пункт розвивався як великий центр випалювання поташу, а суміжним і пов'язаним із його виробництвом було скловаріння.
Ремісничий характер містечка спричинив швидкий ріст населення Лисця. Десь в 40-х рр. ХVІІ ст. тут поселяються вірмени. Вони мали велику вагу в економічному, політичному і культурному розвитку тих українських міст, де проживали. 1782 р. в населеному пункті налічувалося 250 вірмен, а 1808 р. їх стало 300. У 1789 р. в Лисці було 66 вірменських господарств. А все населення містечка в 1800 р. складало 1240 осіб.
Вірменські купці займалися торгівлею худоби. Другим поширеним видом торгівлі була риба. Складовою частиною вірменських поселенців було перевезення товарів.
Найбільш розвинутим видом ремесел було виробництво сап'яну - тонкої шкіри різних кольорів, найчастіше козячої. В 70-х рр. ХVІІ ст. станіславські і лисецькі сап'янники організували спільний цех, який наприкінці ХVІІІ ст. перенісся до Лисця і продовжував існувати до ХІХ ст.

Населення
Жили в населеному пункті вірмени, поляки, євреї й невелике число німців. Але основну частину населення становили автохтонні українці. 1820 року нараховувалось 3000 мешканців.
Воєнне лихоліття 1914-1919 рр. зменшило кількість жителів містечка. У 1927 р. тут проживало тільки 950 жителів.
У 1940 році містечко стало селищем міського типу й було районним центром до початку 60-х років. В 1959 році нараховувалось 1716 мешканців.
Сьогодні в Лисці нараховується 912 дворів. Проживає всього 2964 людей, з них 2200 голосуючого населення. Проте, вигідне його розташування спонукає жителів не тільки селища, але й обласного центру, зводити тут нові будинки. Тому є нові мікрорайони в селищі, і воно має чудову перспективу рости і розвиватися в майбутньому.